Forum www.twojepaznokcie.fora.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

USZKODZENIA MECHANICZNE PRZEDŁUŻONYCH PAZNOKCI

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.twojepaznokcie.fora.pl Strona Główna -> Artykuly,Literatura,Linki,Filmy...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ryba_2000
Administrator
Administrator



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 2251
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 25 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Sępólno Kr.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:21, 10 Lut 2011    Temat postu: USZKODZENIA MECHANICZNE PRZEDŁUŻONYCH PAZNOKCI

Niejednokrotnie zauważyłam na swoim nawet przykładzie, że czasem mam dylemat jeśli chodzi o klientkę z uszkodzonym paznokciem. Otóż zastanawiam się jak powinnam prawidłowo zrekonstruować uszkodzony paznokieć, czy całkowicie go usunąć i założyć nowy, czy w jakiś inny sposób go naprawić...

[link widoczny dla zalogowanych]

Zdjęcie nr.1. Pęknięcia poziome paznokcia, często aż do łoża paznokcia
Niejednokrotnie są to krwawe i bolesne przypadki. W przypadku gdy miejsce jest zaczerwienione lecz nie krwawi, można od razu reperować.Najlepiej i najmniej bolesne będzie użycie w tym celu frezu np. kulkowego i wydrążenie miejsca pęknięcia i jego okolic. Następnie należy przemyć odtłuszczaczem, który jednocześnie odkazi i można zalać nową masą. W celu dodatkowego usztywnienia, aby zapobiec wyginaniu się tej części można zalać kawałek włókienka jedwabnego między warstwy akrylu.
Gdy rana jest świeża i sączy się krew lub surowica, należy przemyć ją wodą utlenioną i założyć jałowy opatrunek.Gdy klientka da rade wytrzymać ból, najlepiej maksymalnie skrócić paznokieć i zdjąć ułamany fragment, najlepiej frezarką, gdyż pilnik porusza całym paznokciem i sprawia ból.Najlepiej poczekać 2 - 3 dni gdy rana się zagoi. Położenie sztucznej masy lub kleju na otwartą ranę jest ryzykowne, może doprowadzić do powikłań (rana do zagojenia potrzebuje dostępu powietrza, nakładając sztuczną warstwę stworzymy warunki beztlenowe, gdzie mogą rozwinąć się bakterie bądź grzyby, może też dojść do reakcji alergicznej na bezpośredni kontakt krwi z substancjami chemicznymi).

Zdjęcie nr. 2. Zapowietrzenie sztucznej masy w okolicach wału okołopaznokciowego.
Powodem jest najczęściej wyginanie się przerośniętych już mocno, długich paznokci. Do tej sytuacji doprowadza również zalanie materiałem skórek przez stylistkę lub brak opiłowania okolic wału do linii włosa. Należy podczas pierwszej wizyty uprzedzić klientkę o konsekwencjach braku systematycznych wizyt - renowacji.
W celu naprawy należy spiłować zapowietrzenie i nadlać nową masą.

Zdjęcie nr. 3. Wyszczerbienie lub wyłamanie się krawędzi wolnego brzegu.
Często na skutek różnego rodzaju urazów mechanicznych lub podczas wykonywania codziennych czynności w pośpiechu wyłamuje się część paznokcia.
Nie ma potrzeby obcinania i zakładania nowego paznokcia. Wystarczy zmatowić go, podłożyć formę w miejscu ubytku i nadlać brakującą część. Nowa masa bez problemu połączy się z resztą paznokcia.

Zdjęcie nr. 4. Przytrzaśnięcie wolnego brzegu - złamanie paznokcia
Jeden z najczęściej spotykanych urazów.
Niestety nie ma tu wyboru i najlepiej dorobić nowy paznokieć.

Zdjęcie nr. 5. Pęknięcia boczne.
Tego typu sytuacje zdarzają się gdy przedłużono paznokieć zbyt wąskim tipsem lub niedostatecznie dolano na formie, gdy boki są przepiłowane.
Zanim podejmiemy decyzję o zdjęciu paznokcia i wymianie na nowy, upewnijmy się jak duże jest to pęknięcie i jak bardzo narusza konstrukcję. Pęknięcia boczne pojawiają się pod wpływem nadmiernej pracy paznokcia na linii stresu i braku odpowiedniego wzmocnienia tego miejsca przez krzywą C. Także gdy mamy do czynienia z paznokciami które zrastając mają tendencję do wyginania się w dół.
Pęknięcia wzdłuż paznokci tzw. pionowe są skutkiem nieprawidłowo dobranego tipsa tzn. zbyt wygiętego i wąskiego względem płytki naturalnej, co powoduje silne naprężenia na linii stresu widoczne jako pionowe rysy na wolnym brzegu paznokcia. Często paznokcie te są słabsze, mogą odłamywać się lub kruszyć. Jeśli trzymają się w miarę dobrze niema potrzeby zdejmowania ich, potrzebują jednak szybszej wymiany na nowe. Pęknięcia pionowe mogą być spowodowane użyciem tipsów wykonanych ze słabszego tworzywa. Czasem taki tips pęka już w lampie UV na skutek utwardzenia żelu.

Źródło Paznokcie październik 2008, pisała Ela Trzeciak


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
szyszunia557
to juz obsesja
to juz obsesja



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 901
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: opolskie
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:13, 10 Lut 2011    Temat postu:

Super artykuł Aniu ! Bardzo rozjaśnił mi w głowie Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.twojepaznokcie.fora.pl Strona Główna -> Artykuly,Literatura,Linki,Filmy... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Programosy.
Regulamin